Інформаційні технології

в шкільному фізичному експерименті

 

Демонстраційний візок для ноутбука

  

   25.10.2009 Задорожній М.І. Для демонстрації електронних засобів навчання в навчальному кабінеті потрібен мультимедійний проектор або телевізор з великим екраном. Таке обладнання коштує дорого навіть для одного навчального кабінету. Крім цього стаціонарна установка дорогого обладнання вимагає залізних решіток на вікна та залізних дверей. А наявність у школі одного комп'ютерного класу явно недостатньо для систематичного використання інформаційних технологій на уроках з багатьох навчальних предметів.

   Якщо звичайний монітор 17-21 дюймів встановити на візок, тоді разом з ноутбуком його можна легко переміщати як у кабінеті так і по всій школі. Перевага ноутбука в тому, що він має звичайний вихід на додатковий монітор. На візку, що зображений на фотографії, встановлено саморобний гучномовець з підсилювачем від старого програвача.

   На візок можна встановити і стаціонарний комп'ютер. Такий комп'ютер повинен мати відео-карту із звичайним та цифровим виходом. На цифровий вихід потрібен перехідник для підключення звичайного монітора.

   Комп'ютерний монітор має роздільну здатність 1024 на 768 точок і навіть при малому розмірі екрана дає чітке зображення дрібних деталей та тексту. Розміщення демонстраційного екрана не біля дошки, а рядом з столами учнів є достатнім для більшості демонстрацій.

   Підключення звичайного телевізора до комп'ютера є недоцільним, тому що його роздільна здатність не перевищує 640 на 480 точок. Так само є мультимедійні проектори з максимальною роздільною здатністю 800 на 600 точок, що також недостатньо для якісних демонстрацій.

Особистий сайт вчителя фізики Задорожнього М.І.